Facebook
Kategorie

Kodeks Cywilny KC

KC

Kodeks cywilny. Civil Code

Kodeks cywilny. Civil Code

Wolters Kluwer Polska
125,10 zł
Więcej

Kodeks cywilny

Kodeks cywilny to zespół norm opisujących kompetencje sądów i procesu przed nimi w sprawach obywatelskich – majątkowych i związanych z nimi tych niemajątkowych.

W historii kodyfikacji prawa cywilnego dużą rolę odegrał Kodeks Napoleona z 1808 r. Spisano w nim idee rewolucji francuskiej, wprowadzając w życie dewizę "Wolność, Równość, Braterstwo". Na rozwiązaniach porewolucyjnych przepisów prawnych wzorowało się wiele europejskich krajów, w tym Polska. Warto zaznaczyć, że Kodeks Napoleona nadal obowiązuje we Francji, tylko w znowelizowanej formie. Fundamenty współczesnych norm zapisanych w KC w dużym stopniu odwołują się również do instytucji prawnych uformowanych w starożytnym Rzymie - Corpus Iuris Civilis.

W 1918 r. w Polsce obowiązywały jeszcze prawa byłych państw zaborczych. Po II wojnie światowej ważność uzyskały polskie przepisy, a w 1965 r. weszła w życie ustawa Kodeks cywilny z dnia 23 kwietnia 1964 r., której przepisy stosowane są obecnie. 

W ofercie Profinfo.pl znaleźć można książki z komentarzem do KC oraz inne publikacje omawiające ustawę Kodeks Cywilny i jego poszczególne artykuły prawne. Zapraszamy do skorzystania z asortymentu sklepu.