Facebook
Kategorie

Ordynacja podatkowa

Ordynacja podatkowa

Prawo podatkowe. Minirepetytorium
Promocja!

Prawo podatkowe. Minirepetytorium

Rafał Dowgier, Robert Sieńko
Wolters Kluwer Polska
23,92 zł
29,90 zł
Więcej
Podatki i prawo podatkowe
Promocja!

Podatki i prawo podatkowe

Andrzej Gomułowicz, Dominik Mączyński
Wolters Kluwer Polska
89,00 zł
89,00 zł
Więcej

Ordynacja podatkowa

W Polsce ordynacja podatkowa traktowana jest jako podstawowy akt rangi ustawowej, dotyczący ogólnego prawa podatkowego. Reguluje on problematykę zobowiązań i informacji podatkowych, postępowania podatkowego, kontroli podatkowej oraz czynności sprawdzających.

Przepisy ordynacji podatkowej mają zastosowanie do wszystkich podatków, opłat oraz niepodatkowych wydatków budżetu państwa. Odnoszą się do spraw związanych z opłatą skarbową oraz innymi opłatami wymienionymi w przepisach o podatkach i opłatach lokalnych (np. podatek od nieruchomości). Również środki finansowe, przeznaczone dla jednostek samorządowych a określane przez organy podatkowe, podlegają normom zapisanym w ordynacji – ustawa określa wszystkie kwestie należące do kompetencji i odpowiedzialności organów podatkowych. Przepisów ustawy nie stosuje się natomiast do świadczeń pieniężnych będących następstwem stosunków cywilnoprawnych.

W Profinfo.pl książki o ordynacji podatkowej dostępne są w zróżnicowane formie – na stronie księgarni znaleźć można komentarze, monografie, mini repetytoria, pakiety publikacji.