Szczególnie polecamy nowości

Zobowiązania. Część szczegółowa
Publikacja omawia zagadnienia związane z treścią i wykonywaniem zobowiązaniowych umów nazwanych, w tym zawieranych z udziałem konsumentów, a także między przedsiębiorcami.

Prawo rzeczowe. Zarys wykładu
Przedstawienie w sposób usystematyzowany głównych instytucji prawa rzeczowego.

Kodeks cywilny. Kodeks postępowania cywilnego. Dochodzenie roszczeń w postępowaniu grupowym. Kodeks rodzinny i opiekuńczy. Prawo prywatne międzynarodowe. Prawo właściwe dla zobowiązań umownych (Rzym I)
Stan prawny na 1 stycznia 2021 r.

Kodeks karny. Kodeks postępowania karnego. Kodeks karny wykonawczy. Kodeks karny skarbowy. Kodeks wykroczeń. Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia. Postępowanie w sprawach nieletnich. Świadek koronny
Stan prawny na 1 stycznia 2021 r.
Procedura cywilna

Postępowanie cywilne w zarysie
Usystematyzowany całokształt polskiego postępowania cywilnego z uwzględnieniem zmian ustawodawczych, które zaszły w ostatnich latach.

Postępowanie cywilne. Diagramy, kazusy, zagadnienia praktyczne, testy
Najszersze opracowanie podstawowych zagadnień z zakresu postępowania cywilnego.

Postępowanie cywilne po nowelizacji. Vademecum
Schemat opracowania został pomyślany tak, aby czytelnik mógł poruszać się po nim intuicyjnie, najpierw zdobywając wiedzę, a następnie mając od razu możliwość jej weryfikacji.

Kodeks postępowania cywilnego ze schematami
Najważniejsze mechanizmy i zależności występujące w polskim procesie cywilnym oraz powiązania między poszczególnymi unormowaniami.
Procedura karna

Polski proces karny
Podręcznik jest ilustrowany licznymi infografikami, zawiera również wiele schematów, które ułatwiają zrozumienie omawianych treści.

Proces karny
Kompleksowe omówienie obszernej problematyki prawa karnego procesowego, obejmujące zagadnienia teorii procesu karnego i wymiaru sprawiedliwości oraz przebiegu postępowania karnego we wszystkich odmianach i trybach.

Proces karny. Zarys systemu
Autorzy uwzględnili wszystkie ostatnie zmiany polskiej procedury karnej – łącznie z krytycznie ocenianymi nowelizacjami Kodeksu postępowania karnego z 19 VII 2019 r. i z 31 III 2020 r.

Kodeks postępowania karnego ze schematami
Najważniejsze mechanizmy i zależności występujące w polskim procesie karnym oraz powiązania między poszczególnymi unormowaniami Kodeksu postępowania karnego w postaci schematów.
Prawo cywilne

Prawo cywilne. Zarys części ogólnej
Kontynuacja dzieła pióra Aleksandra Woltera, aktualizowanego początkowo przez Jerzego Ignatowicza i Krzysztofa Stefaniuka, a obecnie tylko przez tego ostatniego.

Prawo cywilne. Kazusy z rozwiązaniami
Publikacja obejmuje kazusy z rozwiązaniami o zróżnicowanym stopniu trudności, łączące często zagadnienia zaczerpnięte z kilku działów prawa cywilnego.

Prawo cywilne. Część ogólna i prawo rzeczowe. Kazusy
APLIKACJE PRAWNICZE 2020
- Około 60 przykładowych stanów faktycznych
- Prawie 40 schematów

Kodeks cywilny ze schematami
Wybrane instytucje prawa cywilnego oraz powiązania między poszczególnymi unormowaniami.

Prawo spadkowe
Publikacja prezentuje kompletny wykład współczesnego polskiego prawa spadkowego.

Prawo rodzinne
Niniejsze opracowanie jest kontynuacją podręcznika Profesora Jerzego Ignatowicza, którego pierwsze wydanie ukazało się w 1987 r., ostatnie - zaktualizowane przez samego Profesora - w 1996 r., a dwa następne uaktualnione wydania - w latach 2000 i 2001.

Prawo cywilne. Część ogólna i prawo rzeczowe. Kazusy
APLIKACJE PRAWNICZE 2020
- Około 60 przykładowych stanów faktycznych
- Prawie 40 schematów

Kodeks rodzinny i opiekuńczy ze schematami. Prawo o aktach stanu cywilnego
Przedstawienie w postaci schematów problematyki prawnej Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego.

Prawo rzeczowe. Zarys wykładu
Przedstawienie w sposób usystematyzowany głównych instytucji prawa rzeczowego.

Zobowiązania. Część szczegółowa
Publikacja omawia zagadnienia związane z treścią i wykonywaniem zobowiązaniowych umów nazwanych, w tym zawieranych z udziałem konsumentów, a także między przedsiębiorcami.

Zobowiązania. Część ogólna
Autorzy przystępnie, w usystematyzowany i pogłębiony sposób przedstawiają zagadnienia części ogólnej zobowiązań.

Kodeks cywilny. Kodeks postępowania cywilnego. Dochodzenie roszczeń w postępowaniu grupowym. Kodeks rodzinny i opiekuńczy. Prawo prywatne międzynarodowe. Prawo właściwe dla zobowiązań umownych (Rzym I)
Stan prawny na 1 stycznia 2021 r.
Prawo pracy

Prawo pracy
W podręczniku całościowo zaprezentowano problematykę prawa pracy z uwzględnieniem najnowszych zmian w Kodeksie pracy, a także regulacji wynikających z przepisów unijnych.

Prawo pracy w diagramach
Prezentacja w formie diagramów najważniejszych zagadnień prawa pracy i prawa ubezpieczeń społecznych.

Prawo pracy. Pytania i odpowiedzi
Problematyka prawa pracy w przystępnej formie pytań i odpowiedzi.


Pojęcia i konstrukcje prawne ubezpieczenia społecznego
W publikacji przedstawiono zasady nabycia i realizacji prawa do zabezpieczenia społecznego obejmującego ochronę obywateli na wypadek niezdolności do pracy ze względu na chorobę lub inwalidztwo oraz po osiągnięciu wieku emerytalnego zagwarantowanego obywatelom RP przez art. 67 Konstytucji RP z 1997 r .

Kodeks pracy ze schematami
Schematy do Kodeksu pracy oraz tekst tej ustawy wraz z wykazem aktów zmieniających.
Prawo karne

Prawo karne materialne. Część ogólna
Pełny wykład części ogólnej kodeksu karnego z dużą liczbą praktycznych przykładów dla lepszego zrozumienia omawianych treści.

Prawo karne. Minirepetytorium
Książka stanowi syntetyczną prezentację zagadnień prawa karnego materialnego, w szczególności części ogólnej Kodeksu karnego.

Prawo karne. Część ogólna, szczególna i wojskowa
Trzecie wydanie cenionego podręcznika uwzględnia zmiany prawne, które weszły w życie w czerwcu 2020 r., wprowadzone przez tzw. Tarczę antykryzysową 4.0.

Prawo karne. Część ogólna
Omówienie zagadnień dotyczących tzw. części ogólnej prawa karnego obejmujących m.in. naukę o czynie zabronionym, karze, środkach karnych, kompensacyjnych, zabezpieczających i innych środkach reakcji karnej.
Prawo i postępowanie administracyjne

Prawo administracyjne
Omówienie najważniejszych pojęć i zagadnień prawa administracyjnego.

Prawo administracyjne
Podręcznik obejmuje niemal całość problematyki prawa administracyjnego oraz uwzględnia najnowszy dorobek doktryny i orzecznictwa.

Materialne prawo administracyjne
Publikacja w przejrzysty sposób przedstawia zaktualizowany stan prawny dotyczący najważniejszych zagadnień administracyjnego prawa materialnego.

Prawo administracyjne. Część ogólna, ustrojowe prawo administracyjne, wybrane zagadnienia materialnego prawa administracyjnego
Kompleksowe opracowanie zagadnień z zakresu teorii prawa administracyjnego, ustroju administracji publicznej i materialnego prawa administracyjnego.

Postępowanie administracyjne i sądowoadministracyjne
W podręczniku zaprezentowano koncepcje instytucji procesowych postępowania administracyjnego i postępowania sadowoadministracyjnego oraz ich stosowanie w praktyce ukształtowane orzecznictwem sądów administracyjnych.

Postępowanie administracyjne, postępowanie egzekucyjne w administracji i postępowanie sądowoadministracyjne
Przystępny wykład z zakresu postępowania administracyjnego w ścisłym znaczeniu, postępowania w sprawach wydawania zaświadczeń, postępowania w sprawach skarg i wniosków, postępowania egzekucyjnego w administracji oraz postępowania przed sądami administracyjnymi.

Ogólne postępowanie administracyjne jurysdykcyjne
Kompleksowe przedstawienie zagadnień dotyczących problematyki postępowania administracyjnego jurysdykcyjnego ogólnego.

Prawo finansowe

Finanse i prawo finansowe
Jasne i zwięzłe ujęcie najnowszych rozwiązań systemu finansowego w Polsce.

Finanse publiczne. Zagadnienia ustrojowe i prawne
Zagadnienia prawne i ustrojowe polskich finansów publicznych z elementami finansów publicznych innych państw, a także z okresu II Rzeczypospolitej Polskiej.

System podatkowy. Zarys wykładu
Najważniejsze zagadnienia dotyczące podatków i prawa podatkowego.

Zarys finansów publicznych i prawa finansowego
Przejrzysty układ oraz pytania kontrolne ułatwiają Czytelnikom przyswojenie zawartych w podręczniku treści.
Prawo gospodarcze i handlowe

Umowy w obrocie gospodarczym
Podręcznik przybliżający zagadnienia dotyczące zawierania i wykonywania umów gospodarczych oraz odpowiedzialności za niewykonanie bądź nienależyte wykonanie zobowiązania przez przedsiębiorcę.

Prawo gospodarcze i handlowe
W podręczniku omówiono całość prawa prywatnego regulującego obrót gospodarczy, wskazując wszystkie instytucje prawne z zakresu tego prawa.

Prawo gospodarcze. Aspekty publicznoprawne
Całość zagadnień związanych z jedną z najbardziej reformowanych i rozwijających się w ostatnich latach gałęzi prawa, określanej jako publiczne prawo gospodarcze lub administracyjne prawo gospodarcze.
Historia Prawa

Powszechna historia państwa i prawa
Publikacja przekazuje bogactwo materiału, obejmującego dzieje ustrojów państwowych całego kręgu naszej kultury prawnej, w sposób jasny, przystępny, ułatwiający czytającemu przyswojenie wiedzy o przedmiocie.

Historia prawa
Publikacja przedstawia - w ujęciu porównawczym - historię prawa prywatnego, prawa karnego oraz procedury sądowej, czyli dziedzin tzw. prawa sądowego.

Historia ustroju i prawa polskiego
Historia ustroju i prawa polskiego Juliusza Bardacha, Bogusława Leśnodorskiego, Michała Pietrzaka to sprawdzony podręcznik, który od ponad 30 lat służy studentom wydziałów prawa, historii oraz pokrewnych kierunków studiów. Obecne wydanie - uzupełnione przez prof. Michała Pietrzaka oraz zespół naukowców - obejmuje dzieje ustroju społeczno-politycznego i prawa Polski od ich zarania aż do końca XX wieku.
Szerokie ujęcie historii przez doświadczonych profesorów, którzy barwnie i w uporządkowany sposób zdołali zmieścić w jednym tomie także historię życia ówczesnych mieszkańców Polski, zostało wzbogacone o elementy ułatwiające naukę: piktogramy, pogrubienia i zróżnicowaną wielkość pisma. Numery boczne ułatwią szybkie odszukanie w tekście książki pojęć z indeksu.
Mapki i diagramy, historyczny wstęp i selektywna bibliografia mają zapewnić Czytelnikowi orientację we współczesnym stanie wiedzy, ułatwić chętnym jej rozszerzenie i pogłębienie.
Opracowanie - począwszy od wydania szóstego - zostało rozszerzone o zagadnienia ze współczesnej historii Polski do końca XX wieku.

Słownik terminów, zwrotów i sentencji prawniczych łacińskich oraz pochodzenia łacińskiego
Słownik ten jest zbiorem terminów, zwrotów i sentencji prawniczych, pomyślanym jako podręczna pomoc i poradnik. Zebrano w nim najczęściej spotykane i powszechnie używane w języku prawniczym pojęcia łacińskie oraz pochodzenia łacińskiego.
Logika

Logika dla prawników
Zasady poprawnego myślenia oraz poprawnego rozumienia, stosowania i formułowania tekstów aktów prawnych.

Wprowadzenie do logiki dla prawników
Nowoczesny podręcznik akademicki zawierający podstawowy wykład logiki. Obejmuje on najważniejsze zagadnienia z zakresu semiotyki logicznej, klasycznej logiki formalnej oraz ogólnej metodologii nauk, z podkreśleniem elementów szczególnie przydatnych w pracy myślowej prawnika.

Przewodnik do ćwiczeń z logiki dla prawników
Kompendium podstawowej wiedzy, niezbędnej do rozwiązywania ćwiczeń z logiki.