Promocja trwa w dniach 16-23.05.2022r. Dotyczy książek Wolters Kluwer. Nie dotyczy pakietów i zestawów. Rabat naliczany jest na co drugą, tańszą książkę w koszyku. Rabaty nie sumują się.
Bestsellery

Prawo karne. Testy i kazusy
Publikacja jest zbiorem pytań testowych z zakresu prawa karnego materialnego, koncentrujących się na problematyce części ogólnej Kodeksu karnego. Pytania mają charakter kazusów i zawierają cztery warianty odpowiedzi. Zmierzają do sprawdzenia umiejętności zastosowania wiedzy w praktyce, na tle konkretnych stanów faktycznych, przy użyciu kilku instytucji prawa karnego. Na początku każdego testu jest cytowany odpowiedni przepis Kodeksu karnego, potrzebny do rozwiązania kazusu.
![Powszechna historia państwa i prawa [PRZEDSPRZEDAŻ] Powszechna historia państwa i prawa [PRZEDSPRZEDAŻ]](https://static.profinfo.pl/image/core_products/2022/4/12/2706bc135db091b47fce73b12cada2c4/admin/shop/978-83-8286-420-5_.jpg)
Powszechna historia państwa i prawa [PRZEDSPRZEDAŻ]
Publikacja przekazuje bogactwo materiału, obejmującego dzieje ustrojów państwowych całego kręgu naszej kultury prawnej, w sposób jasny, przystępny, ułatwiający czytającemu przyswojenie wiedzy o przedmiocie.
![Prawo handlowe dla studentów i praktyków [PRZEDSPRZEDAŻ] Prawo handlowe dla studentów i praktyków [PRZEDSPRZEDAŻ]](https://static.profinfo.pl/image/core_products/2022/3/23/4f67dafba8d21b7b2aac0bcf5cf495d4/admin/shop/978-83-8246-030-8_.jpg)
Prawo handlowe dla studentów i praktyków [PRZEDSPRZEDAŻ]
Prawo handlowe od A do Z – podręcznik, który w prosty sposób wyjaśnia zawiłe kwestie. Najważniejsze instytucje prawa handlowego w jednym miejscu!

Kodeks karny. Kodeks postępowania karnego. Kodeks karny wykonawczy. Kodeks wykroczeń. Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia. Kodeks karny skarbowy. Opłaty w sprawach karnych. Postępowanie w sprawach nieletnich.
Zobacz:
- nowe wysokości grzywien za wykroczenia drogowe.
- rozszerzony katalog przestępstw, w przypadku których możliwe jest zastosowanie kontroli operacyjnej.

Kodeks cywilny. Kodeks postępowania cywilnego. Dochodzenie roszczeń w postępowaniu grupowym. Kodeks rodzinny i opiekuńczy. Prawo prywatne międzynarodowe. Prawo właściwe dla zobowiązań umownych (Rzym I)
Najważniejsze zmiany:
– ustawa z 2 grudnia 2021 r. o zmianie ustawy – Kodeks cywilny, ustawy – Kodeks postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 2459);
– ustawa z 27 stycznia 2022 r. o zmianie ustawy – Kodeks postępowania cywilnego (Dz.U. poz. 366).

Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej. Przepisy
25 lat Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej

Traktat o Unii Europejskiej. Traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej. Karta Praw Podstawowych Unii Europejskiej
Traktat o Unii Europejskiej, Traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej oraz Karta Praw Podstawowych Unii Europejskiej to akty satnowiące pierwotne źródła prawa unijnego. W publikacji zamieszczono je wraz ze wszystkimi protokołami, regulaminami, załącznikami i deklaracjami oraz tabelami ekwiwalencyjnymi.
![Słownik terminów, zwrotów i sentencji prawniczych łacińskich oraz pochodzenia łacińskiego [PRZEDSPRZEDAŻ] Słownik terminów, zwrotów i sentencji prawniczych łacińskich oraz pochodzenia łacińskiego [PRZEDSPRZEDAŻ]](https://static.profinfo.pl/image/core_products/2022/4/27/cd74a118996c294e66020c85cd3c19c2/admin/shop/978-83-8286-256-0_.jpg)
Słownik terminów, zwrotów i sentencji prawniczych łacińskich oraz pochodzenia łacińskiego [PRZEDSPRZEDAŻ]
Słownik ułatwi zapoznanie się z łacińską terminologią prawniczą oraz pochodzenia łacińskiego, a przez to również korzystanie z podręczników i literatury prawniczej. Język łaciński pozostaje bowiem nadal powszechnym i uniwersalnym językiem w naukach prawnych i bez jego minimalnej przynajmniej znajomości trudno mówić o właściwej i rzetelnej wiedzy prawniczej, a tym bardziej o kulturze prawnej oraz humanistycznej. Dotyczy to także licznych w polskim języku prawniczym terminów wywodzących się z łaciny.
![Prawo cywilne. Zarys wykładu [PRZEDSPRZEDAŻ] Prawo cywilne. Zarys wykładu [PRZEDSPRZEDAŻ]](https://static.profinfo.pl/image/core_products/2022/5/10/f9e53e2a0b9e848173ea10370b006961/admin/shop/978-83-8286-255-3_.jpg)
Prawo cywilne. Zarys wykładu [PRZEDSPRZEDAŻ]
Kompleksowe omówienie najważniejszych instytucji prawa cywilnego, zawartych w działach: część ogólna, prawo rzeczowe, prawo zobowiązań, prawo spadkowe oraz prawo rodzinne.

Postępowanie cywilne
W podręczniku zaprezentowano zagadnienia postępowania cywilnego procesowego w postaci pytań i odpowiedzi. Problematyka cywilnoprocesowa została przedstawiona przystępnie, a poszczególne zagadnienia zaprezentowano zwięźle i przejrzyście.

Prawo rzeczowe
Must Have Studenta Prawa.
Nowe wydanie zawiera istotne zamiany dotyczące wielu instytucji prawnych, które nastąpiły od poprzedniej edycji książki. Omówiono je w sposób szczegółowy, a zarazem przystępny.

Konstytucja i prawo konstytucyjne. Zarys wykładu
Ogół zagadnień składających się na akademicki wykład prawa konstytucyjnego.

Imperium prawa
Książka stanowi syntezę poglądów Ronalda Dworkina (1931–2013) – filozofa prawa i polityki, krytyka pozytywizmu prawniczego. Zdaniem autora prawo nie jest wyłącznie zbiorem reguł, lecz połączeniem reguł, zasad moralnych i standardów, które stanowią moralnie spójną całość.

Postępowanie cywilne. Diagramy, kazusy, zagadnienia praktyczne, testy
Najszersze opracowanie podstawowych zagadnień z zakresu postępowania cywilnego.

Prawo administracyjne - testy, kazusy, pytania sprawdzające
Książka w prosty i przejrzysty sposób przybliża studentom prawa, administracji oraz bezpieczeństwa wewnętrznego, a także aplikantom oraz pracownikom organów administracji publicznej najważniejsze zagadnienia z zakresu prawa administracyjnego. W tym celu każdy z dziewiętnastu rozdziałów został podzielony na trzy bloki: testy, kazusy oraz pytania sprawdzające. Taki układ pozwala na powtórzenie informacji teoretycznych zawartych w podręcznikach z zakresu prawa administracyjnego, a także umożliwia praktyczne sprawdzenie umiejętności zastosowania zdobytej wiedzy.
Opracowanie bazuje na orzecznictwie wojewódzkich sądów administracyjnych oraz Naczelnego Sądu Administracyjnego, ze szczególnym uwzględnieniem orzeczeń, w których wystąpiły istotne zagadnienia prawne a także takie, które zdaniem autorów były oparte na stanie faktycznym wymagającym szerszej analizy prawnej.

Prawo karne. Diagramy
Publikacja prezentuje wszystkie zasady i instytucje prawa karnego materialnego w postaci krótkiej informacji tekstowej oraz tabel i wykresów. W książce przedstawiono również wybrane tezy najważniejszych orzeczeń Sądu Najwyższego i sądów apelacyjnych, które ukazują praktyczne problemy związane ze stosowaniem omawianych norm.

Prawo kanoniczne
Podręcznik prezentuje ogół pojęć i zagadnień składających się na akademicki wykład prawa kanonicznego, uwzględnia najnowsze zmiany w kodeksie prawa kanonicznego dotyczące prawa karnego.

Prawo cywilne. Część ogólna
Piąte wydanie podręcznika uzupełniono o najnowsze zmiany legislacyjne w Kodeksie cywilnym. Uwzględniono również aktualne poglądy doktryny i najciekawsze wypowiedzi judykatury. W podręczniku kompleksowo zaprezentowano wiedzę z zakresu prawa cywilnego i stosunków cywilnoprawnych.

Instytucje i prawo Unii Europejskiej. Podręcznik dla kierunków prawa, zarządzania i administracji
Publikacja uwzględnia bieżące kwestie związane z Unią Europejską, m.in. odnosi się do nowych wyzwań, z jakim skonfrontowana została Unia Europejska.

Teoria i filozofia prawa
Zakres repetytorium sięga samych fundamentów, teoretycznych i filozoficznych podstaw prawa, składa się z 5 częśći - ogólne zagadnienia torii i filozofii prawa, teoria prawa, filozofia prawa, prawo, sprawiedliwośc, polityka, inne obszary badawcze prawoznawstwa.

Historia państwa i prawa polskiego (966-1795)
Opracowanie ukazuje ewolucję ustrojową państwa polskiego oraz następujące kolejno przekształcenia jego instytucji politycznych i prawnych.

Logika dla prawników
Zasady poprawnego myślenia oraz poprawnego rozumienia, stosowania i formułowania tekstów aktów prawnych.

Prawo gospodarcze i handlowe
W podręczniku omówiono całość prawa prywatnego regulującego obrót gospodarczy, wskazując wszystkie instytucje prawne z zakresu tego prawa.

Prawo administracyjne
Omówienie najważniejszych pojęć i zagadnień prawa administracyjnego.

Prawo karne
W podręczniku Prawo karne. Część ogólna, szczególna i wojskowa obszernie omówiono podstawowe zagadnienia prawa karnego z uwzględnieniem nie tylko bogatego orzecznictwa Trybunału Konstytucyjnego, Sądu Najwyższego i Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, ale też najnowszych zmian ustawodawczych, które w szerokim zakresie objęły prawo karne.

Postępowanie administracyjne i sądowoadministracyjne
W podręczniku zaprezentowano koncepcje instytucji procesowych postępowania administracyjnego i postępowania sadowoadministracyjnego oraz ich stosowanie w praktyce ukształtowane orzecznictwem sądów administracyjnych.

Polskie prawo konstytucyjne
Prezentowane zagadnienia autor omawia w nawiązaniu do obecnych przemian polskiego porządku prawnego, a także obrazuje je orzecznictwem Trybunału Konstytucyjnego i innych sądów.

Prawo rolne
Kontynuacja znanego podręcznika wydawanego przez lata pod redakcją Profesora Andrzeja Stelmachowskiego.

Proces karny. Zarys systemu
Autorzy uwzględnili wszystkie ostatnie zmiany polskiej procedury karnej – łącznie z krytycznie ocenianymi nowelizacjami Kodeksu postępowania karnego z 19 VII 2019 r. i z 31 III 2020 r.

Polski proces karny
Podręcznik jest ilustrowany licznymi infografikami, zawiera również wiele schematów, które ułatwiają zrozumienie omawianych treści.

Proces karny
Kompleksowe omówienie obszernej problematyki prawa karnego procesowego, obejmujące zagadnienia teorii procesu karnego i wymiaru sprawiedliwości oraz przebiegu postępowania karnego we wszystkich odmianach i trybach.

Proces karny
Trzecie wydanie podręcznika uwzględnia m.in. zmiany normatywne wprowadzone przez tzw. ustawy antycovidowe.

Prawo gospodarcze i handlowe
W podręczniku omówiono całość prawa prywatnego regulującego obrót gospodarczy, wskazując wszystkie instytucje prawne z zakresu tego prawa.

Zobowiązania. Część ogólna
Ceniony podręcznik akademicki przedstawiający poszczególne zagadnienia z zakresu części ogólnej zobowiązań w aktualnym stanie prawnym, z przywołaniem orzecznictwa oraz piśmiennictwa.

Postępowanie cywilne w zarysie
Usystematyzowany całokształt polskiego postępowania cywilnego z uwzględnieniem zmian ustawodawczych, które zaszły w ostatnich latach.

Prawo cywilne. Zarys części ogólnej
Kontynuacja dzieła pióra Aleksandra Woltera, aktualizowanego początkowo przez Jerzego Ignatowicza i Krzysztofa Stefaniuka, a obecnie tylko przez tego ostatniego.

Zarys finansów publicznych i prawa finansowego
Przejrzysty układ oraz pytania kontrolne ułatwiają Czytelnikom przyswojenie zawartych w podręczniku treści.

Prawo finansów publicznych z kazusami i pytaniami
W podręczniku znajdują się materiały pomocnicze niezbędne do nauki przed kolokwium lub egzaminem.

Prawo spółek handlowych
Podręcznik przedstawia kompleksową analizę zagadnień dotyczących wszystkich typów spółek uregulowanych w ustawie – Kodeks spółek handlowych.

Ogólne postępowanie administracyjne jurysdykcyjne
Kompleksowe przedstawienie zagadnień dotyczących problematyki postępowania administracyjnego jurysdykcyjnego ogólnego.

Postępowanie karne
W podręczniku przedstawiono współczesny model postępowania karnego w kształcie nadanym mu przez nowelizacje Kodeksu postępowania karnego z lat 2019−2020, w tym wynikające z tzw. ustaw antycovidowych.

Wstęp do prawoznawstwa
W podręczniku zaprezentowano podstawowe pojęcia nauk prawnych, takie jak: przepis prawa, w tym jego rodzaje i adresaci, fakt prawny oraz skutek prawny.

Prawo międzynarodowe publiczne w zarysie
Najnowsze wydanie podręcznika. Zmienione, uzupełnione i poszerzone.
⭐ Najnowsze wydania

Metodyka sporządzania pism procesowych w sprawach karnych, cywilnych, gospodarczych i administracyjnych
Publikacja zawiera przystępne omówienie wielu rodzajów pism – nie tylko wszczynających postępowanie, lecz także stanowiących środki odwoławcze od wydanych rozstrzygnięć.

Metodyka sporządzania umów gospodarczych
W 8. wydaniu dodano nowe przykłady umów:
- przeniesienia autorskich praw majątkowych,
- licencji,
- dotyczącą wykonywania osobistych praw autorskich,
- przedwstępną sprzedaży udziałów w spółce z o.o.,
- rezerwacyjną.
📕 Prawo karne

Prawo karne
W podręczniku Prawo karne. Część ogólna, szczególna i wojskowa obszernie omówiono podstawowe zagadnienia prawa karnego z uwzględnieniem nie tylko bogatego orzecznictwa Trybunału Konstytucyjnego, Sądu Najwyższego i Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, ale też najnowszych zmian ustawodawczych, które w szerokim zakresie objęły prawo karne.

Prawo karne wykonawcze
Podręcznik w sposób usystematyzowany przedstawia najważniejsze zagadnienia prawa karnego wykonawczego.

Proces karny
Trzecie wydanie podręcznika uwzględnia m.in. zmiany normatywne wprowadzone przez tzw. ustawy antycovidowe.

Prawo karne skarbowe. Schematy. Tabele. Komentarze. Orzecznictwo. Testy. Kazusy
Podręcznik uwzględnia zmiany, które nastąpiły w prawie karnym skarbowym w latach 2018–2021.

Prawo karne skarbowe. Zagadnienia materialnoprawne, procesowe i wykonawcze
W każdym rozdziale podręcznika zamieszczony jest zestaw pytań kontrolnych, które będą pomocne w przygotowaniu do egzaminów.

Prawo karne. Zarys problematyki
Zwięzłe i przystępne omówienie wszystkich najważniejszych instytucji części ogólnej prawa karnego oraz wybranych typów przestępstw.

Prawo karne wykonawcze
Opracowanie zawiera najważniejsze wiadomości z zakresu prawa karnego wykonawczego, zaktualizowane i uzupełnione o najnowsze dostępne dane statystyczne.
📚 Prawo rzymskie, filozofia prawa

Teoria i filozofia prawa
Zakres repetytorium sięga samych fundamentów, teoretycznych i filozoficznych podstaw prawa, składa się z 5 częśći - ogólne zagadnienia torii i filozofii prawa, teoria prawa, filozofia prawa, prawo, sprawiedliwośc, polityka, inne obszary badawcze prawoznawstwa.

Socjologia prawa. Zarys wykładu
Podręcznik przedstawia kluczowe zagadnienia z zakresu socjologii prawa.

Rzymskie prawo publiczne
W publikacji omówiono zagadnienia rzymskiego prawa publicznego w ujęciu chronologicznym: od założenia Rzymu, poprzez okres królewski, republikański, pryncypat i dominat, aż do czasów cesarza Justyniana I Wielkiego.

Prawo rzymskie
Nowe wydanie cenionego podręcznika profesora Kazimierza Kolańczyka.
📙 Konstytucja i ustrój

Polskie prawo konstytucyjne
Prezentowane zagadnienia autor omawia w nawiązaniu do obecnych przemian polskiego porządku prawnego, a także obrazuje je orzecznictwem Trybunału Konstytucyjnego i innych sądów.

Historia państwa i prawa polskiego (966-1795)
Opracowanie ukazuje ewolucję ustrojową państwa polskiego oraz następujące kolejno przekształcenia jego instytucji politycznych i prawnych.
📘 Prawo administracyjne i Samorząd teytorialny

Prawo administracyjne
Czwarte wydanie cenionego podręcznika akademickiego przedstawia aktualne zagadnienia z zakresu prawa administracyjnego i systemu administracji publicznej.

Postępowanie egzekucyjne i zabezpieczające w administracji
W książce w sposób przejrzysty i kompleksowy omówiono zagadnienia postępowania egzekucyjnego i zabezpieczającego w administracji.

Postępowanie administracyjne i sądowoadministracyjne
W podręczniku zaprezentowano koncepcje instytucji procesowych postępowania administracyjnego i postępowania sadowoadministracyjnego oraz ich stosowanie w praktyce ukształtowane orzecznictwem sądów administracyjnych.

Samorząd terytorialny
W podręczniku szczegółowo omówiono zagadnienia organizacji i funkcjonowania samorządu terytorialnego w Polsce, z uwzględnieniem przemian ustrojowych i funkcjonalnych.
Przepisy ze schematami

Kodeks cywilny ze schematami
Wybrane instytucje prawa cywilnego oraz powiązania między poszczególnymi unormowaniami.

Kodeks postępowania cywilnego ze schematami
Najważniejsze mechanizmy i zależności występujące w polskim procesie cywilnym oraz powiązania między poszczególnymi unormowaniami.

Kodeks rodzinny i opiekuńczy ze schematami. Prawo o aktach stanu cywilnego
Przedstawienie w postaci schematów problematyki prawnej Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego.

Kodeks karny ze schematami
Prezentacja przepisów Kodeksu karnego w postaci schematów, grafów i tabel.

Kodeks postępowania karnego ze schematami
Najważniejsze mechanizmy i zależności występujące w polskim procesie karnym oraz powiązania między poszczególnymi unormowaniami Kodeksu postępowania karnego w postaci schematów.

Kodeks postępowania administracyjnego. Prawo o ustroju sądów administracyjnych. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi. Ustawa o postępowaniu egzekucyjnym w administracji ze schematami
Schematy i teksty ustaw.

Kodeks spółek handlowych ze schematami
Schematy i tekst ustawy – Kodeks spółek handlowych wraz z wykazem aktów zmieniających.

Kodeks pracy ze schematami
Schematy do Kodeksu pracy oraz tekst tej ustawy wraz z wykazem aktów zmieniających.

Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej ze schematami
Stan prawny na 20 lutego 2020 r.
Najnowsze zbiory ustaw

Kodeks karny. Kodeks postępowania karnego. Kodeks karny wykonawczy. Kodeks karny skarbowy. Kodeks wykroczeń. Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia. Postępowanie w sprawach nieletnich. Świadek koronny
Oddawane do rąk Czytelników Wydanie 2022 zbioru przepisów obejmuje: K.K., K.P.K., K.K.W., K.K.S., K.W., K.P.W., U.P.S.N., U.Ś.K., U.O.P.P.Ś. oraz U.O.P.Z., U.O.K., U.W.T.P.A., U.P.N. K.K oraz Zmiany związane z Polskim Ładem w Kodeksie karnym skarbowym, Zwiększone wysokości kar i grzywien wymierzonych za wykroczenia w ruchu drogowym.

Kodeks cywilny. Kodeks rodzinny i opiekuńczy. Księgi wieczyste i hipoteka. Kodeks postępowania cywilnego. Prawo prywatne międzynarodowe. Prawo o aktach stanu cywilnego. Koszty sądowe w sprawach cywilnych
Wydanie 2022 r. uwzględnia najnowsze zmiany, m. in.:
- modyfikacja instytucji tzw. wyzysku,
- dodatkowe wyłączenia spod egzekucji, gdy dłużnikiem jest rolnik prowadzący gospodarstwo rolne.

Kodeks postępowania administracyjnego. Ordynacja podatkowa. Samorządowe kolegia odwoławcze. Postępowanie egzekucyjne w administracji. Prawo o ustroju sądów administracyjnych. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi
Wydanie 2022 r. uwzględnia najnowsze zmiany, m. in.:
– ustawa z 14 października 2021 r. o zmianie ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 1927);
– ustawa z 29 października 2021 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 2105);
– ustawa z 17 grudnia 2021 r. o dodatku osłonowym (Dz.U. z 2022 r. poz. 1).

Prawo nieruchomości. Zbiór przepisów
Uwzględnia zmiany wchodzące w życie z dniem:
KODEKS CYWILNY:
- 8 października 2020 r. – obwieszczenie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z 16 września 2020 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy – Kodeks cywilny (Dz.U. poz. 1740)
PRZEKSZTAŁCENIE PRAWA UŻYTKOWANIA WIECZYSTEGO W PRAWO WŁASNOŚCI NIERUCHOMOŚCI:
- 19 listopada 2020 r. – obwieszczenie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z 27 października 2020 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów (Dz.U. poz. 2040)
KODEKS POSTĘPOWANIA CYWILNEGO:
- 14 września 2020 r. – obwieszczenie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z 7 sierpnia 2020 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy – Kodeks postępowania cywilnego (Dz.U. poz. 1575)
USTAWA O GOSPODARCE NIERUCHOMOŚCIAMI:
- 19 września 2020 r. – ustawa z 13 lutego 2020 r. o zmianie ustawy – Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 471 ze zm.)
- 20 października 2020 r. – ustawa z 17 września 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych zasadach usuwania skutków prawnych decyzji reprywatyzacyjnych dotyczących nieruchomości warszawskich, wydanych z naruszeniem prawa, ustawy o komercjalizacji i niektórych uprawnieniach pracowników oraz ustawy o gospodarce nieruchomościami (Dz.U. poz. 1709)
- 12 listopada 2020 r. – obwieszczenie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z 21 października 2020 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o gospodarce nieruchomościami (Dz.U. poz. 1990)
- 1 stycznia 2021 r. – ustawa z 11 września 2019 r. – Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo zamówień publicznych (Dz.U. poz. 2020)
- 19 stycznia 2021 r. – ustawa z 10 grudnia 2020 r. o zmianie niektórych ustaw wspierających rozwój mieszkalnictwa (Dz.U. z 2021 r. poz. 11)
- 18 lutego 2021 r. – ustawa z 17 grudnia 2020 r. o promowaniu wytwarzania energii elektrycznej w morskich farmach wiatrowych (Dz.U. poz. 234)
- 31 października 2021 r. – ustawa z 30 marca 2021 r. o zmianie ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 815)
USTAWA O SCALANIU I WYMIANIE GRUNTÓW:
- 13 maja 2021 r. – ustawa z 30 marca 2021 r. o zmianie ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 784)
USTAWA O GOSPODAROWANIU NIERUCHOMOŚCIAMI ROLNYMI SKARBU PAŃSTWA:
- 15 grudnia 2020 r. – obwieszczenie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z 18 listopada 2020 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa (Dz.U. poz. 2243)
USTAWA O KSZTAŁTOWANIU USTROJU ROLNEGO:
- 28 września 2020 r. – obwieszczenie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z 16 września 2020 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego (Dz.U. poz. 1655)
- 18 lutego 2021 r. – ustawa z 17 grudnia 2020 r. o promowaniu wytwarzania energii elektrycznej w morskich farmach wiatrowych (Dz.U. poz. 234 ze zm.)
- 5 października 2021 r. – ustawa z 18 listopada 2020 r. o doręczeniach elektronicznych (Dz.U. poz. 2320 ze zm.)
USTAWA O PLANOWANIU I ZAGOSPODAROWANIU PRZESTRZENNYM:
- 19 września 2020 r. – ustawa z 13 lutego 2020 r. o zmianie ustawy – Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 471 ze zm.)
- 31 października 2020 r. – ustawa z 16 kwietnia 2020 r. o zmianie ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 782)
- 31 października 2020 r., 13 listopada 2020 r. – ustawa z 15 lipca 2020 r. o zmianie ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 1378)
- 19 stycznia 2021 r. – ustawa z 10 grudnia 2020 r. o zmianie niektórych ustaw wspierających rozwój mieszkalnictwa (Dz.U. z 2021 r. poz. 11)
- 24 kwietnia 2021 r. – obwieszczenie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z 31 marca 2021 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz.U. poz. 741)
- 13 maja 2021 r. – ustawa z 30 marca 2021 r. o zmianie ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 784)
- 27 maja 2021 r. – ustawa z 20 kwietnia 2021 r. o zmianie ustaw regulujących przygotowanie i realizację kluczowych inwestycji w zakresie strategicznej infrastruktury energetycznej (Dz.U. poz. 922)
PRAWO BUDOWLANE:
- 19 września 2020 r. – ustawa z 13 lutego 2020 r. o zmianie ustawy – Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 471 ze zm.)
- 5 stycznia 2021 r., 19 stycznia 2021 r., 4 lutego 2021 r., 11 lipca 2021 r. – ustawa z 10 grudnia 2020 r. o zmianie niektórych ustaw wspierających rozwój mieszkalnictwa (Dz.U. z 2021 r. poz. 11)
- 12 lutego 2021 r. – wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 9 lutego 2021 r., P 15/17 (Dz.U. poz. 282)
- 18 lutego 2021 r. – ustawa z 17 grudnia 2020 r. o promowaniu wytwarzania energii elektrycznej w morskich farmach wiatrowych (Dz.U. poz. 234)
- 13 maja 2021 r. – ustawa z 30 marca 2021 r. o zmianie ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 784)
- 5 października 2021 r. – ustawa z 18 listopada 2020 r. o doręczeniach elektronicznych (Dz.U. poz. 2320 ze zm.) z dniem wdrożenia rozwiązań technicznych umożliwiających sporządzanie protokołu kontroli z wykorzystaniem systemu teleinformatycznego obsługującego centralną ewidencję emisyjności budynków – ustawa z 28 października 2020 r. o zmianie ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 2127 ze zm.)
USTAWA O KSIĘGACH WIECZYSTYCH I HIPOTECE:
- 1 lipca 2022 r. – ustawa z 20 maja 2021 r. o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego oraz Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym (Dz.U. poz. 1177)
USTAWA O WŁASNOŚCI LOKALI:
- 30 października 2020 r. – obwieszczenie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z 8 października 2020 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o własności lokali (Dz.U. poz. 1910)
- 19 stycznia 2021 r. – ustawa z 10 grudnia 2020 r. o zmianie niektórych ustaw wspierających rozwój mieszkalnictwa (Dz.U. z 2021 r. poz. 11)
- 10 czerwca 2021 r. – obwieszczenie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z 21 maja 2021 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o własności lokali (Dz.U. poz. 1048)
USTAWA O OCHRONIE PRAW NABYWCY LOKALU MIESZKALNEGO LUB DOMU JEDNORODZINNEGO:
- 19 września 2020 r. – ustawa z 13 lutego 2020 r. o zmianie ustawy – Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 471 ze zm.)
- 1 lipca 2021 r. – ustawa z 20 maja 2021 r. o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego oraz Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym (Dz.U. poz. 1177)
USTAWA O OCHRONIE PRAW NABYWCY LOKALU MIESZKALNEGO LUB DOMU JEDNORODZINNEGO ORAZ DEWELOPERSKIM FUNDUSZU GWARANCYJNYM:
- 1 lipca 2022 r. – ustawa z 13 lutego 2020 r. o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego oraz Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym (Dz.U. poz. 1177)
USTAWA O OCHRONIE PRAW LOKATORÓW, MIESZKANIOWYM ZASOBIE GMINY I O ZMIANIE KODEKSU CYWILNEGO:
- 1 lipca 2021 r. – ustawa z 10 grudnia 2020 r. o zmianie niektórych ustaw wspierających rozwój mieszkalnictwa (Dz.U. z 2021 r. poz. 11)
po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia – ustawa z 28 maja 2021 r. o zmianie ustawy o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego oraz niektórych innych ustaw (druk sejmowy nr 1070; oczekuje na publikację w Dzienniku Ustaw)

Kodeks pracy. Wynagrodzenia, urlopy i czas pracy. Pracownicze plany kapitałowe. Ochrona zatrudnienia i świadectwa pracy. Organizacje pracodawców, związki zawodowe i spory zbiorowe
Wydanie 2022 r. uwzględnia najnowsze zmiany, m. in.:
– ustawa z 17 września 2021 r. o zmianie ustawy o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 1834);
– ustawa z 17 września 2021 r. o zmianie ustawy o pomocy państwa w wy chowywaniu dzieci oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 1981);
– ustawa z 17 grudnia 2021 r. o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na rok 2022 (Dz.U. poz. 2445).